Krokovací jednotky rotační řady MHP / LHP

MHPManipulační jednotky BETTINELLI-CDS jsou kompaktní vačkové mechanismy používané k transformaci plynulého rotačního pohybu motoru na přerušovaný rotační a lineární pohyb výstupního hřídele.

Krokovací pohon řady MHP/LHP sestává z těchto částí:

 • vlastní krokovací jednotka
 • reduktor
 • elektromotor
 • spínací jednotka (kontrolní vačka + mikrospínač) 

Jednotky MHP se používají pro zakládání i vyjímání součástek.

Manipulační jednotky mohou pracovat v těchto režimech:

 • Přerušovaný režim – výstupní hřídel vykoná pootočení o 1 krok, spinací jednotka identifikuje konec kroku a přes řídící systém stroje vypne napájení elektromotoru. Následující krok je vykonán na základě požadavku řídícího systému. Použití: v případě, kde je potřeba rychlé přesunutí do následující pozice (krátký čas pootočení) a relativně dlouhý čas na pracovní operaci stroje. Toto řešení se používá do cca 40 cyklů/min. a používá se brzdový 3. fázový motor. Při větším počtu cyklů je třeba použít frekvenční měnič a klasický 3. fázový motor.
 • Nepřerušovaný režim – motor se otáčí kontinuálně a je třeba vhodně zvolit poměr času na pootočení a času na práci stroje. Vhodný pro vysoký výkon stroje.

MHPV klidové poloze výstupního hřídele je tento aretován proti samovolnému pootočení a posunutí. Krokovací jednotky se prodávají samostatně nebo celé komplety (krokovací pohon).

Základním mechanismem krokovací jednotky řady MHP je globoidní vačka. Jednotky řady se vyrábí ve velikostech: 40, 60, 100, 150. Velikost značí zdvih výstupního hřídele [mm]. Jednotky řady MHP se vyrábí s pootočením výstupního hřídele max. 180° (manipulační pohyb).
Použití - jednotky MHP se používají pro zakládání či vyjímání součástek.

Manipulační jednotka lineární řady LHP

Manipulační jednotky BETTINELLI-CDS jsou kompaktní vačkové mechanismy používané k transformaci plynulého rotačního pohybu motoru na přerušovaný rotační a lineární pohyb výstupního hřídele.

LHPKrokovací pohon sestává z těchto částí

 • vlastní krokovací jednotka
 • reduktor
 • elektromotor
 • spínací jednotka (kontrolní vačka + mikrospínač)

Manipulační jednotky mohou pracovat v těchto režimech:

 • Přerušovaný režim – výstupní hřídel vykoná pootočení o 1 krok, spinací jednotka identifikuje konec kroku a přes řídící systém stroje vypne napájení elektromotoru. Následující krok je vykonán na základě požadavku řídícího systému. Použití – v případě, kde je potřeba rychlé přesunutí do následující pozice (krátký čas pootočení) a relativně dlouhý čas na pracovní operaci stroje. Toto řešení se používá do cca 40 cyklů/min. a používá se brzdový 3. fázový motor. Při větším počtu cyklů je třeba použít frekvenční měnič a klasický 3. fázový motor.
 • Nepřerušovaný režim – motor se otáčí kontinuálně a je třeba vhodně zvolit poměr času na pootočení a času na práci stroje. Vhodný pro vysoký výkon stroje.

V klidové poloze výstupního hřídele je tento aretován proti samovolnému pootočení a posunutí. Krokovací jednotky se prodávají samostatně nebo celé komplety (krokovací pohon).

Základním mechanismem krokovací jednotky řady LHP je globoidní vačka. Jednotky řady se vyrábí ve velikostech: 40 60 (speciální řada 100 150). Velikost značí zdvih výstupního hřídele [mm]. Jednotky řady LHP se vyrábí s lineárním posuvem max. 125,7 mm /resp. 188,5 mm (manipulační pohyb).

Použití krokovací jednotky rotační řady MHP / LHP:

Tyto jednotky se používají pro zakládání / vyjímaní součástek.

Chcete více informací? Napište si o ně!

Chcete více informací? Napište si o ně!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS

Výměna odkazů