Krokovací jednotky řady IP

Krokovací jednotka řady IPKrokovací jednotky BETTINELLI-CDS jsou kompaktní vačkové mechanismy používané k transformaci plynulého rotačního pohybu motoru na přerušovaný pohyb výstupního hřídele.

Dle vašeho technického zadání navrhneme optimalizovaný pohon přesně pro vaše potřeby. Stačí zaslat vyplněný formulář "Stanovení velikosti", který naleznete v sekci Ke stažení.

Krokovací pohon sestává z těchto částí:

  • valstní krokovací jednotka
  • reduktor
  • elektromotor
  • spínací jednotka (kontrolní vačka + mikrospínač)

Krokovací jednotky mohou pracovat v těchto režimech:

  • přerušovaný režim - výstupní hřídel vykoná pootočení o 1 krok, spínací jednotka identifikuje konec kroku a přes řídící systém stroje vapne napájení elektromotoru. Následující krok je vykonán na základě požadavku řídícího systém.
  • nepřerušovaný režim - motor se otáčí kontinuálně a je třeba výhodně zvolit poměr času na pootočení a práci stroje. Použití - pro vysoký výkon stroje.

Krokovací jednotkaV klidové poloze výstupního hřídele je tento aretován proti samovolnému pootočení. Krokovací jednotky se prodávají samostatně nebo celé komplety (krokovací pohon). Základním mechanismem krokovací jednotky řady IP je axiální (paradromická) vačka.

Jednotky řady IP se vyrábí ve velikostech: 40, 65, 80, 105, 130, 165, 200 a 250. Velikost značí osovou rozteč mezi vstupním a výstupním hřídelem.

Jednotky řady IP se vyrábí standardně s těmito počty dělení: od 1 do 8 posic / 360 st. a speciální dělení 0,6 až 10 posic

Použití krokovací jednotky řady IP

Tato jednotka se používá pro lehké zatížení výstupního hřídele, tzn. malý průměr pracovního talíře, nebo pro pohony přes vložený převod.

Také se s úspěchem používá pro přerušovaný pohon dopravníků.

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!

Máte zájem o více informací? Kontaktujte nás!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

TisknoutTvorba webových stránek eBRÁNA s.r.o. Webové stránky a kvalitní CMS

Výměna odkazů